Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

 

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi 17 marca Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zorganizował warsztaty plastyczne w Zespole Szkół w Głoskowie, na których dzieci z klas I-III wykonywały palmy wielkanocne tradycyjną metodą: z bazi, bukszpanu, zbóż, traw.

Celem warsztatów było kultywowanie lokalnej tradycji samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych, a także zainteresowanie dzieci kulturą i tradycją regionu poprzez
poszerzenie wiedzy na ten temat. Była to żywa lekcja historii.
Dzieci samodzielnie decydowały o doborze składników na swoją palmę. Efekty były więc miłe dla ich oczu. Kiedy wszyscy skończyli odbyła się prezentacja pięknych kolorowych palm.

Wszystkie palmy udały się znakomicie! Z pewnością będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.


Tego samego dnia panie z Zespołu Ludowego „Lalinianki” przeprowadziły wielkanocne warsztaty w Publicznym Przedszkolu w Miastkowie Kościelnym. Dzieci poznały zwyczaje związane z Niedzielą Palmową oraz uczestniczyły w tworzeniu pisanek oraz palmy wielkanocnej.

 


 

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie wielkanocnym na najpiękniejszą pisankę. Na prace czekamy do 23 marca (środa). Rozstrzygnięcie konkursy 1 kwietnia (piątek). Prace prosimy odbierać do 8 kwietnia (piątek). Zapraszamy i życzymy powodzenia!

 

Tradycyjnie Panie z gminy Borowie obchodziły swoje święto na uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury. Wydarzenie rozpoczęło się się Mszą św. celebrowaną przez proboszcza parafii ks. Dariusza Parafiniuka w intencji kobiet z gminy. Dalsza uroczystość przeniosła się do GOK-u gdzie uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie przygotowali program artystyczny a kapela „Bocianisko” zadbała o oprawę muzyczna.


 

W zabytkowym kościółku w Borowiu odbył się wernisaż wystawy malarskiej prac Jerzego Omelczuka - niepełnosprawnego malarza, który jest laureatem wielu nagród. Do Borowia artysta przyjechał z małżonką Bogusławą.

Jerzy Omelczuk opowiadał  o swojej twórczości, chorobie, wernisażach, inspiracjach  i osiągnięciach. Artysta ma w swoim dorobku tysiące prac, które przedstawiano na wystawach w całej Polsce oraz zagranicąO swoim malarstwie powiedział, że to jest jego życie. „Nie potrafiłbym bez tego żyć. Staram się powiedzieć wszystko za pomocą obrazu. Malując obraz dla kogoś, wkładam w to siebie. Maluję już ponad 30 lat. To moja pasja. Z tego żyję i tym żyję”.

W polu zainteresowania twórcy znajduje się wiele tematów: martwa natura, pejzaż, studia portretowe oraz akt. Jerzy  Omelczuk tworzy obrazy z cyklu „Trylogia” inspirowane prozą Henryka Sienkiewicza, cykl obrazów historycznych „Poczet królów Polskich”. Na szczególną uwagę zasługuje cykl portretów z 1995- 1996 roku – nazwany „Pocztem Prezydentów Polskich”.  Ważną inspiracją  w malarstwie Jerzego Omelczuka jest natura, las oraz konie.

Malarz odwiedził wszystkie jednostki oświatowe na terenie gminy Borowie. Artysta udowodnił uczniom swój talent i doświadczenie oraz wrażliwość na piękno przyrody, namalował ustami pejzaże, które pozostawił na pamiątkę.

Wystawa w zabytkowym kościółku w Borowiu czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 13:00 do 25 marca 2016r. Na wystawę można umówić się indywidualnie pod numerem tel. 512550281 w godz. 8:00 do 16:00.

 

          

 

 

Zapraszamy wszystkich na niezwykłe spotkanie z Jerzym Omelczukiem, artystą malującym ustami 3 marca o godzinie 14 w zabytkowym kościółku w Borowiu!

Monday the 25th. .