Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

W niedzielę 7 sierpnia w Chrominie odbył się festyn zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu oraz OSP Chromin.

W programie festynu znalazły się pokazy sprzętu strażackiego oraz ratownictwa drogowego strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, prelekcja  na temat bezpieczeństwa z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz zawody sportowe piłki plażowej i rodzinne konkursy gry i zabawy. Pokaz broni oraz prelekcja o kawalerii w wykonaniu Stowarzyszenia I Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Niedzielny festyn obfitował w atrakcje dla dzieci i młodzieży: loteria fantowa, mecze piłki nożnej i siatkowej oraz malowanie twarzy. Festyn zakończył się zabawą taneczną z zespołem „Butterfly”.


Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu zaprasza państwa do obejrzenia wystawy na temat rzezi wołyńskiej, która znajduje się przed budynkiem Urzędu Gminy w Borowiu.
Wystawa składa się z 11 plansz, na których przybliżona jest historia ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich wobec mniejszości polskiej, podczas okupacji terenów II Rzeczypospolitej przez III Rzeszę, w okresie od lutego 1943 do lutego 1944.


 

W niedzielę, 24.07.2016 w Głoskowie odbyły się rozgrywki LZS. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Atom Chęciny, Tajfun Miętne, GLKS Orzeł Unin oraz drużyny z Leszczyn, Głoskowa i Woli Starogrodzkiej. Po fazie grupowej nadszedł czas na półfinały w których Atom Chęciny wygrał 7:6 z drużyną z Unina a Tajfun Miętne pokonało Wolę Starogrodzka 1:3. Finał zakończył się wygraną 1:0 przez Tajfun Miętne. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Damian Żak a tytuł najlepszego bramkarza trafił do Patryka Tkaczewskiego.

Końcowe wyniki:
I miejsce - Tajfun Miętne
II miejsce - Atom Chęciny
III miejsce - Orzeł Unin

 


 

Monday the 25th. .