Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 W dniu 22 luty  2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Organizatorem Olimpiady był MODR Warszawa Oddział w Siedlcach. W olimpadzie wzieło udział 15 osób z terenu gminy Borowie. Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali specjalnie przygotowany test skłądający się z 40 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. Testy oceniała komisja w składzie: przewodnicząca komisji Henryka Borkowska - MODR o. Siedlce, Marta Serzysko - sekretarz gminy Borowie, Katarzyna Iwaniec - dyrektor GOK w Borowiu, Sylwia Kalbarczyk - PZDR Garwolin. Największą ilość punktów zdobyli:
I miejsce - Grażyna Zawadka 33 pkt,
II miejsce - Elżbieta Rybicka 32 pkt,
III miejsce - Danuta Gac 26 pkt.
Wszyscy uczestnicy olimpiady  otrzymali nagrody. Przy okazji olimpiady, uczestnicy mieli okazję do wysłuchania prezentacji na temat profilaktyki raka piersi.

           

21 lutego w ramach ferii zimowych organizowanych przez nasz GOK, odbyły się zajęcia kulinarne z pizzerią „Manhattan”. Dzieci samodzielnie wykonały pizzę dodając do niej wybrane przez siebie składniki takie jak: szynka, salami, ogórek, ananas, pieczarki, kukurydza czy papryka. Dzieci podołali zadaniu a w nagrodę mogli delektować się wykonaną samodzielnie pizzą. Zabawa była zdrowa i przede wszystkim pyszna.

 

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się zajęcia muzyczne o nazwie „Orkiestra Marsza Gra” oraz teatrzyk „ Dwie Dorotki”.

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, zarówno dzieci jak i rodzice doskonale się bawili

  

Wraz z początkiem ferii ruszył projekt Borowie Show. W poniedziałek 13 lutego, odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne na którym grupa młodzieży dokładnie zapoznała się z celem i tematem projektu. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia :)

 

  

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia ferii zimowych z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz z Gminną Biblioteką Publiczną. 

Zaczynamy od 13 lutego tj. poniedziałek, od godziny 10 :)

 

  

Thursday the 23rd. .