Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Goście czytali przedszkolakom ze wszystkich jednostek oświatowych z terenu gminy Borowie wybrane książeczki polskich poetów. Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie mł. insp. Iwonie Czarnockiej, Komendantowi Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie ppłk Sławomirowi Głowińskiemu, Wójtowi gminy Wiesławowi Gąsce, dzielnicowemu gminy Borowie sierż. szt. Łukaszowi Rosłańcowi i dyrektorce GOK Katarzynie Iwaniec czytanie bajek szło płynnie, o czym świadczyło zachowanie dzieci, które w skupieniu słuchały wierszy znanych poetów „Lokomotywa”, „O Panu Tralalińskim”, „Zielony Pociąg”, „Lekarstwo dla Pani Kangurzycy”, „O dwunastu miesiącach”. Po przeczytaniu bajek dzieci zostały obdarowane słodkościami, przedszkolaki również miały dla gości niespodzianki, a były to pięknie zaśpiewane piosenki, wyrecytowane wiersze oraz własnoręcznie wykonane kwiaty z papieru, które dzieci wręczyły czytającym w podziękowaniu za ciekawe i niecodzienne spotkanie.

            

 

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu był organizatorem akcji - Jabłko czy cytryna? 28 marca 2017r odbyła się akcja młodzieży oraz garwolińskiej policji. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspólnie z uczniami Publicznego Gimnazjum w Głoskowie wzięli dziś udział w akcji prewencyjnej pn. "Jabłko czy cytryna?". Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa.

Podczas trwania akcji zatrzymywani do kontroli kierowcy, gdy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali z rąk młodzieży podziękowanie i jabłko, natomiast w przypadku popełnienia wykroczenia, cytrynę.
Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i samych uczniów było to, że zaledwie czterech kierowców musiało spożyć bardzo kwaśną cytrynę. Robili to jednak z uśmiechem, dziękując za zwróconą uwagę. Wszyscy brali sobie do serca przekazywane uwagi.

Bardzo dziękuję policjantom z WRD KPP w Garwolinie sierż. szt. Sylwestrowi . Dubasowi i sierż. szt. Pawłowi Popławskiemu, dzielnicowemu gminy Borowie sierż. szt. Łukaszowi Rosłańcowi oraz młodzieży gimnazjalnej z wychowawczynią Katarzyną Serzysko za włączenie się w/w akcję.

        

 

Czy życzliwość jest cenna, czy bezcenna, czy można być życzliwym dla osoby z pustym terminalem lub bez niego, czy opłaca się, a może kiedy opłaca się być życzliwym? Na te pytania młodzież z klasy VI szkoły podstawowej w Borowiu szukała odpowiedzi w opowiadaniu Pawła Beręsewicza „System” zamieszczonym w książce „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Młodzież mierzyła się także z grupowym wyzwaniem szlifowania sztuki pisarskiej tworząc według własnych pomysłów ciąg dalszy otrzymanego fragmentu opowiadania.

 

    

 

 

 

 

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola "Kubusia Puchatka" w Głoskowie oraz uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie przywitali pierwszy dzień wiosny. Na zaproszenie GOK Borowie, aktorzy z teatru "Art-Re" z Krakowa zaprezentowali przedstawienie pt. "Wiosna Kubusia". Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, co widać na zamieszczanych poniżej zdjęciach.

     

 

 

Gminny Dzień Kobiet w Borowiu to coroczna tradycja. Z tej okazji 8 marca została przygotowywana uroczystość, która rozpoczęła się Mszą Św. celebrowaną przez proboszcza Dariusza Parafiniuka w intencji wszystkich kobiet.

Na zaproszenie wójta gminy Borowie Wiesława Gąski do  Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu przybyło niemal 100 mieszkanek  gminy. Na początku gorące życzenia  dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej z terenu  gminy Borowie złożone  przez wójta gminy Wiesława Gąskę.


Podczas imprezy na scenie z programem artystycznym wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Głoskowie, którzy w humorystyczny sposób przedstawili sposoby świętowania Dnia Kobiet od czasów biblijnych do współczesnych.

 

Występ młodzieży nie był jedyną niespodzianką. Na scenie pojawił się zespół ludowy Czerniczanki z kapelą z gminy Kłoczew wraz z Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie Panią Anną Żaczek, który przygotował specjalnie na tą uroczystość kabaret o kobietach, a włodarz gminy obdarował wszystkie panie słodkościami.

W tym roku również nie zabrakło słodkiego poczęstunku
.

                            

 

Na zakończenie ferii, dzieci podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały piękne wielkanocne kurczaczki. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

   

Thursday the 23rd. .