13 kwietnia 2014 r. w Starym Kościele w Borowiu odbył się „Koncert Pieśni Wielkopostnych”.

Około godziny 17, tuż po Drodze Krzyżowej przybyli mieszkańcy oraz goście udali się do kościoła wysłuchać Koncertu Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu Zespołów Ludowych z naszej gminy. Na koncercie nie zabrakło Wójta Gminy Borowie – Wiesława Gąski, Sekretarza Gminy– Marty Serzysko, Proboszcza Parafii Borowie – ks. Dariusza Parafiniuka, Wikariusza – ks. Radosława Osipacza oraz Posła na Sejm RP– Grzegorza Woźniaka. Koncert rozpoczęła Katarzyna Mikulska mówiąc o czasie Wielkiego Postu, następnie przed publicznością wystąpił jako pierwszy Zespół Ludowy „Borowianki” z pieśniami: Płaczcie Anieli oraz w Krzyżu cierpienie. Historię o pieśniach Wielkopostnych przedstawił wszystkim  Daniel Jakubiak, który następnie zapowiedział występ Zespołu Ludowego z Chromina z pieśniami: Ach mój Jezu oraz Krzyżu Święty. Po wysłuchaniu zespołu z Chromina, Kasia krótko opowiedziała o Polskich Pieśniach Wielkopostnych a następnie wystąpił Zespół Ludowy „Iwowianki” z pieśniami: Boże Ojcze Wszechmogący oraz Cierniowa Korona. Na zakończenie Daniel opisał Mękę Pańską i jako ostatni zaśpiewał Zespół Ludowy „Lalinianki” wykonując pieśni: Bądź mi litościw Boże nieskończony oraz Krzyżu Chrystusa.

Po Koncercie głos zabrała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Wójt Gminy Borowie  dziękując wszystkich gościom za przybycie. Głos zabrał także Poseł na Sejm Grzegorz Woźniak pogratulował organizacji koncertu Wójtowi oraz przypomnienia wszystkim pieśni, które się śpiewało w okresie Wielkanocy :„Zespoły Ludowe wspaniale wykonywały utwory i wprowadziły nas w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Gratuluję.” Poseł złożył zebranym życzenia świąteczne.

{phocagallery view=category|categoryid=38|imageid=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=0|detail=8}