Drukuj

 

 

Przy sali wypełnionej do ostatniego miejsca debiut zaliczyła Gminna Orkiestra Dęta z Borowia. Występ grupy pod dyrygenturą Grzegorza Zakrzewskiego i Michała Szostaka został ciepło przyjęty przez publiczność. Muzycy nie spoczywają na laurach i zamierzają dalej ćwiczyć.

Występ odbył się 6 stycznia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu. – Orkiestra powstała z inicjatywy wójta Wiesława Gąski. Pierwsze przesłuchania odbyły się 16 i 17 kwietnia 2013 roku i były przeprowadzone przez dwóch kapelmistrzów Grzegorza Zakrzewskiego i Michała Szostaka. Z wybranych 34 osób, obecnie w składzie orkiestry jest 16. W lipcu z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiono instrumenty dla muzyków.

Orkiestranci w pierwszym publicznym występie przypomnieli melodie najbardziej znanych polskich kolęd – „Wśród nocnej ciszy”, „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Sala miejscowego Domu Kultury nie pomieściła wszystkich, którzy chcieli zobaczyć pierwszy występ muzyków.  Występ orkiestry został ciepło przyjęty przez publiczność. Docelowo muzycy na doskonalenie umiejętności mają jeszcze ponad rok.