W dniu 3 kwietnia odbył się już po raz szósty Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Do konkursu przystąpiło 55 uczniów ze szkół z terenu gminy Borowie. Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu tekstu bez wcześniejszego przygotowania. Najmłodsi zmagali się z tekstem pochodzącym z książki "Hugo i mapa z wyspy potworów”, dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej czytały fragment książki „Pisklak,  gimnazjaliści mierzyli się z tekstem z książki „Z innej bajki”.

Z każdej grupy wyróżnione zostały 4 osoby.

Laureatami konkursu zostali:

Piotr Soszka, Oliwia Wysocka, Anna Siwek i Julia Pasternak – z grupy najmłodszej;

Zuzanna Jaroń, Alicja Mikulska, Mikołaj Dybcio i Emilia Kęsik – z grupy uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej;

Aleksandra Rogala, Dawid Dzadz, Dominik Kania i Piotr Brojek ­– z grupy gimnazjalistów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy lub podziękowania, wyróżnieni uczniowie otrzymali także nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu – Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Waltera Nurzyńskiego w Borowiu.

Uczestników oceniała komisja w składzie: Katarzyna Iwaniec – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej im. Waltera Nurzyńskiego w Borowiu, Jadwiga Kocon – instruktor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie, Anna Paduch – bibliotekarka biblioteki publicznej w Borowiu oraz Danuta Włodarczyk – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Miastkowie Kościelnym.

{phocagallery view=category|categoryid=35|imageid=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=0|detail=8}