29 marca 2014 r. cztery zespoły ludowe i Klub Kobiet Aktywnych z gminy Borowie przygotowały potrawy regionalne w ramach „Konkursu Staropolskich Potraw Kulinarnych”. Prezentacji zapomnianych już, ale smacznych potraw dokonały, ubrane w regionalne stroje członkinie zespołów ludowych z Chromina, „Borowianki” z Brzuzy, „Lalinianki” z Lalin, „Iwowianki” z Iwowego oraz Klub Kobiet Aktywnych z Filipówki.
Celem konkursu było kultywowanie i promocja tradycji regionalnych  - charakterystycznych dla naszego regionu, zgromadzenie wiedzy o oryginalnych potrawach tradycyjnych wytwarzanych  w gospodarstwach domowych, poszukiwanie produktów charakterystycznych dla danej gminy i wsi, które mogą stać się wizytówką regionu, możliwości wykorzystania walorów specyficznych  potraw regionalnych  w żywieniu. Wszystkie zespoły zostały zwycięzcami i otrzymały nagrody pieniężne oraz dyplomy. Konkursowi towarzyszyły dwie wystawy: prac artysty ludowego Wiktora Muchy z Borowia oraz eksponatów z Izby Regionalnej w Lalinach.

Inicjatorem konkursu był wójt Wiesław Gąska i dyrektor GOK Katarzyna Iwaniec, a wśród degustujących ludowe potrawy byli przewodnicząca Rady Gminy Alicja Szaniawska,  proboszcz parafii ks. Dariusz Parafiniuk, wikariusz parafii ks. Radosław Osipacz, policjanci, animatorzy kultury oraz nauczyciele.

{phocagallery view=category|categoryid=34|imageid=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=0|detail=8}