Z okazji Dnia Kobiet, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska zaprosił do Gminnego Ośrodka Kultury panie ze wszystkich sołectw gminy, by złożyć im najlepsze życzenia. Wiesław Gąska podkreślił, że w gminie Borowie kobiety aktywnie uczestniczą w życiu publicznym. Sześć pań sprawuje funkcję radnych, Przewodniczącą Rady Gminy jest również kobieta, funkcję sekretarza i skarbnika gminy sprawują kobiety. Cztery szkoły zarządzane są przez panie, Renatę Krupa, Małgorzatę Piętkę, Iwonę Serzysko i Agnieszkę Mikulską, Gminnym Ośrodkiem zarządza kobieta Katarzyna Iwaniec, aż 10 kobiet sprawuje funkcje sołtysów.
Gminną uroczystość swoim występem uświetniły dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem oraz zespół ludowy „Lalinianki” z Lalin. Panie miały możliwość wykonania sobie makijażu pod czujnym okiem Marty Szczegodzińskiej doradcy do spraw pielęgnacji i wizażu Mary Kay. Panie biesiadowały w rytm muzyki zespołu „Meritum”.
W uroczystych obchodach święta kobiet, oprócz ponad 100 pań z gminy Borowie, uczestniczyła też wiceprzewodnicząca RP Garwolińskiego Teresa Bąk oraz proboszcz parafii, ks. Dariusz Parafiniuk.

{phocagallery view=category|categoryid=33|imageid=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=0|detail=8}