Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu był organizatorem akcji - Jabłko czy cytryna? 28 marca 2017r odbyła się akcja młodzieży oraz garwolińskiej policji. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspólnie z uczniami Publicznego Gimnazjum w Głoskowie wzięli dziś udział w akcji prewencyjnej pn. "Jabłko czy cytryna?". Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa.

Podczas trwania akcji zatrzymywani do kontroli kierowcy, gdy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali z rąk młodzieży podziękowanie i jabłko, natomiast w przypadku popełnienia wykroczenia, cytrynę.
Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i samych uczniów było to, że zaledwie czterech kierowców musiało spożyć bardzo kwaśną cytrynę. Robili to jednak z uśmiechem, dziękując za zwróconą uwagę. Wszyscy brali sobie do serca przekazywane uwagi.

Bardzo dziękuję policjantom z WRD KPP w Garwolinie sierż. szt. Sylwestrowi . Dubasowi i sierż. szt. Pawłowi Popławskiemu, dzielnicowemu gminy Borowie sierż. szt. Łukaszowi Rosłańcowi oraz młodzieży gimnazjalnej z wychowawczynią Katarzyną Serzysko za włączenie się w/w akcję.

        

Thursday the 23rd. .