Drukuj
Szczegóły: | Odsłony: 335

Mieszkańcy gminy Borowie i nie tylko spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Zarówno w kościele jak i ośrodku kultury można było pośpiewać i posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Po raz czwarty odbyło się „Wspólne kolędowanie”, które rozpoczęło się spotkaniem opłatkowym z zespołami ludowymi i orkiestrą dętą, zorganizowane przez wójta Wiesława Gąskę i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Katarzynę Iwaniec. Zebranym życzenia złożył poseł Grzegorz Woźniak, który pogratulował sukcesów osiągniętych w poprzednim roku oraz życzył dalszej satysfakcji z działalności kulturalno-społecznej.

W spotkaniu uczestniczyli ponadto przewodnicząca RG Alicja Szaniawska, proboszcz miejscowej parafii, ks. Dariusz Parafiniuk, sekretarz gminy i radna powiatowa Marta Serzysko, skarbnik gminy Hanna Ośko.

Następnie odbyło się wspólne kolędowanie z mieszkańcami w sali widowiskowej domu kultury. Mimo siarczystego mrozu, do GOK przybyło kilkadziesiąt osób, a nawet całe rodziny, aby wspólnie śpiewać kolędy. Na początku wystąpiła rodzima Gminna Orkiestra Dęta oraz Zespół  El Camino z Garwolina, który  zaśpiewał własne aranżacje oraz tradycyjne kolędy.  Wspólne kolędowanie trwało ponad dwie godziny, a po nim uczestnicy posilali się słodkościami.