Drukuj
Szczegóły: | Odsłony: 354

 

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości w Borowiu rozpoczęły się Mszą świętą sprawowaną przez Proboszcza Parafii ks. Dariusza Parafiniuka w intencji Ojczyzny. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe szkół w Borowiu i Głoskowie, a także delegacje z pocztami sztandarowymi Ochotniczych Straży Pożarnych z Borowia, Głoskowa, Lalin i Iwowego.W uroczystej mszy uczestniczyli licznie mieszkańcy gminy Borowie, młodzież i nauczyciele z Borowieckich szkół i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, wójt gminy Wiesław Gąska, sekretarz Gminy Marta Serzysko, delegacje z zakładów pracy.

Po zakończeniu mszy świętej dalsze uroczystości odbyły się przy pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszyscy wychodzący z kościoła zaangażowali się w niesienie przygotowanej na tę okoliczność kilkudziesięciometrowej flagi Polski.

 Kwiaty pod pomnikiem złożyli: Poseł na Sejm RP – Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Borowie – Wiesław Gąska, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Św. w Borowiu Dariusz Parafiniuk, Sekretarz Gminy Marta Serzysko, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu, rodzime zespoły ludowe, Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w zabytkowym kościółku odbyły się na koncerty: chóru „Orchidea” i Gminnej Orkiestry Dętej, a także na poczęstunek.