Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości w Borowiu rozpoczęły się Mszą świętą sprawowaną przez Proboszcza Parafii ks. Dariusza Parafiniuka w intencji Ojczyzny. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe szkół w Borowiu i Głoskowie, a także delegacje z pocztami sztandarowymi Ochotniczych Straży Pożarnych z Borowia, Głoskowa, Lalin i Iwowego.W uroczystej mszy uczestniczyli licznie mieszkańcy gminy Borowie, młodzież i nauczyciele z Borowieckich szkół i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, wójt gminy Wiesław Gąska, sekretarz Gminy Marta Serzysko, delegacje z zakładów pracy.

Po zakończeniu mszy świętej dalsze uroczystości odbyły się przy pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszyscy wychodzący z kościoła zaangażowali się w niesienie przygotowanej na tę okoliczność kilkudziesięciometrowej flagi Polski.

 Kwiaty pod pomnikiem złożyli: Poseł na Sejm RP – Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Borowie – Wiesław Gąska, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Św. w Borowiu Dariusz Parafiniuk, Sekretarz Gminy Marta Serzysko, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu, rodzime zespoły ludowe, Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w zabytkowym kościółku odbyły się na koncerty: chóru „Orchidea” i Gminnej Orkiestry Dętej, a także na poczęstunek.

            

 

 

Thursday the 16th. .