Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu również uroczyście obchodził to święto troszeczkę wcześniej bo 28 maja. Niesprzyjająca aura spowodowała, że wszystkie atrakcje przeniesiono do sali widowiskowej.

O godz. 1230 wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola w Borowiu rozpoczęły świętowanie dyskoteką. Następnie najmłodsi mogli nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy od Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowiu oraz przejechać się wozem strażackim. Druhowie zaprezentowali również pokaz użycia sprzętu pneumatycznego wykorzystywanego przy wypadkach samochodowych. O godz. 1530 przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, dzieci wysłuchały prelekcji dotyczącej zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabrakło gier, zabaw, upominków oraz słodkiego poczęstunku. Dzieci chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji, wesoło spędzali czas, podejmując nowe wyzwania i doskonaląc swoje umiejętności.

Uroczystość Dnia Dziecka odbyła się dzięki ofiarności sponsorów: INER –DRUK w Garwolinie, Okręgowa Spółdzielnia w Woli Rębkowskiej, Sklep „GROSIK” w Borowiu, Sklep „SMAKUŚ” w Borowiu, Sklep „ZIELONA BUDKA” z Borowia, Sklep „ALDIK” z Chromina oraz Firma „TOPOŻ” z Borowia. Serdecznie dziękuję za wszelką okazaną pomoc rzeczową i finansową Katarzyna Iwaniec.

 Galeria zdjęć:

Thursday the 16th. .