Drukuj
Szczegóły: | Odsłony: 404

 

Wiadomo, co dla nas znaczy słowo „matka”. Wiemy doskonale, ile trudu  i wysiłku, łez i cierpień musi ona wkładać w wychowanie dzieci. Za to wszystko wszystkim mamom jesteśmy bardzo wdzięczni .

W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu po raz drugi odbył się „Gminny Dzień Matki”. Grupa ok. 80 mam wysłuchała występów swoich pociech. Program artystyczny dla swoich mam przedstawiły dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy Borowie. Podczas uroczystości, w części artystycznej wystąpił gościnnie zespół „Wiejskie klimaty” z Celestynowa. Zespół  powstał w czerwcu 2007 roku z inicjatywy mieszkańców Gliny przy Gminnym Ośrodku Kultury w Celestynowie powstał Zespół prezentujący bogaty i zróżnicowany gatunkowo repertuar pieśni obrzędowych, biesiadnych i ludowych. Źródłem repertuaru zespołu jest ustna tradycja ludowa, oparta głównie na przekazach rodzinnych. Zespół reprezentuje gminę na przeglądach, festiwalach i konkursach piosenki ludowej i biesiadnej, ponadto występuje z programem podczas imprez plenerowych organizowanych na terenie gminy Celestynów.

Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję. Każda mama otrzymała od swojej pociechy kwiatek. Serdecznie dziękuję wszystkim mamom za przybycie.