W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi 17 marca Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zorganizował warsztaty plastyczne w Zespole Szkół w Głoskowie, na których dzieci z klas I-III wykonywały palmy wielkanocne tradycyjną metodą: z bazi, bukszpanu, zbóż, traw.

Celem warsztatów było kultywowanie lokalnej tradycji samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych, a także zainteresowanie dzieci kulturą i tradycją regionu poprzez
poszerzenie wiedzy na ten temat. Była to żywa lekcja historii.
Dzieci samodzielnie decydowały o doborze składników na swoją palmę. Efekty były więc miłe dla ich oczu. Kiedy wszyscy skończyli odbyła się prezentacja pięknych kolorowych palm.

Wszystkie palmy udały się znakomicie! Z pewnością będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.

Tego samego dnia panie z Zespołu Ludowego „Lalinianki” przeprowadziły wielkanocne warsztaty w Publicznym Przedszkolu w Miastkowie Kościelnym. Dzieci poznały zwyczaje związane z Niedzielą Palmową oraz uczestniczyły w tworzeniu pisanek oraz palmy wielkanocnej.

Saturday the 17th. .