Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

W zabytkowym kościółku w Borowiu odbył się wernisaż wystawy malarskiej prac Jerzego Omelczuka - niepełnosprawnego malarza, który jest laureatem wielu nagród. Do Borowia artysta przyjechał z małżonką Bogusławą.

Jerzy Omelczuk opowiadał  o swojej twórczości, chorobie, wernisażach, inspiracjach  i osiągnięciach. Artysta ma w swoim dorobku tysiące prac, które przedstawiano na wystawach w całej Polsce oraz zagranicąO swoim malarstwie powiedział, że to jest jego życie. „Nie potrafiłbym bez tego żyć. Staram się powiedzieć wszystko za pomocą obrazu. Malując obraz dla kogoś, wkładam w to siebie. Maluję już ponad 30 lat. To moja pasja. Z tego żyję i tym żyję”.

W polu zainteresowania twórcy znajduje się wiele tematów: martwa natura, pejzaż, studia portretowe oraz akt. Jerzy  Omelczuk tworzy obrazy z cyklu „Trylogia” inspirowane prozą Henryka Sienkiewicza, cykl obrazów historycznych „Poczet królów Polskich”. Na szczególną uwagę zasługuje cykl portretów z 1995- 1996 roku – nazwany „Pocztem Prezydentów Polskich”.  Ważną inspiracją  w malarstwie Jerzego Omelczuka jest natura, las oraz konie.

Malarz odwiedził wszystkie jednostki oświatowe na terenie gminy Borowie. Artysta udowodnił uczniom swój talent i doświadczenie oraz wrażliwość na piękno przyrody, namalował ustami pejzaże, które pozostawił na pamiątkę.

Wystawa w zabytkowym kościółku w Borowiu czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 13:00 do 25 marca 2016r. Na wystawę można umówić się indywidualnie pod numerem tel. 512550281 w godz. 8:00 do 16:00.

 

          

 

Saturday the 17th. .