Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Obchody 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą  o godzinne 10.00 w kościele Trójcy Świętej w Borowiu.  Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Orchidea”  z Borowia. Zgromadzeni usłyszeli m.in. pieśń „My, pierwsza brygada” oraz znane wszystkim  „Przybyli ułani pod okienko”.  Dalsza część uroczystości odbywała się pod dzwonnicą starego kościoła gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt gminy Borowie  - Wiesław Gąska. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod figurą Serca Jezusowego. Tego dnia  w zabytkowym kościółku, została otwarta  wystawa  pt.: „Polscy lotnicy w bitwie o Anglię”. Na zakończenie, na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu.

 

                

 

 

W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu 20 października 2015r. mieszkanki Borowia i okolic miały okazję uczestniczyć w spotkaniu na temat „Profilaktyka Zdrowia” prowadzone przez Panie z Fundacji „Tętniące Życiem”. Przybyli mieli możliwość zapisania się na bezpłatne badania oraz zobaczenia prezentacji naturalnych produktów aloesowych w profilaktyce antynowotworowej oraz możliwość skorzystania z darmowych zabiegów aloesowych na twarz oraz dłonie.

  

W dniu 20.10.2015r., dzieci ze wszystkich placówek przedszkolnych na terenie gminny Borowie miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu aktorów z teatru Art-Re z Krakowa na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu. Przedstawienie odbyło się na sali gimnastycznej w szkole w Borowiu. Dzieciaki świetnie się bawiły co widać na zamieszczonych zdjęciach :)

 


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy :)

 

 

 

10 października 2015r. dzięki grupie Czworo4Boro w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez Marka Ravskiego: śpiewaka, aktora, autora tekstów, kompozytora, wykładowcę w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie oraz wykładowcę na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które zapisały się na warsztaty miały okazje dowiedzieć się jak prawidłowo wykorzystywać przeponę oraz poćwiczyć emisję głosu. Następna część wydarzenia miała miejsce w zabytkowym kościółku, gdzie przybyli mogli wysłuchać koncertu Marka Ravskiego.


 

W dniu 3 października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Seniora. Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Dariusza Parafiniuka w intencji par obchodzących jubileusz Złotych Godów oraz wszystkich seniorów z gminy Borowie.

       Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury oprócz licznie przybyłych seniorów przybyli; Posłowie - Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak, Marek Chciałowski Starosta Powiatu Garwolińskiego ks. Dariusz Parafiniuk - proboszcz parafii Trójcy Św. w Borowiu, Alicja Szaniawska - Przewodnicząca Rady Gminy, Marta Serzysko - Sekretarz Gminy, Hanna Ośko - Skarbnik gminy, Pani Hanna Sitek z-ca kierownika USC oraz gospodarze uroczystości Wójt Gminy - Wiesław Gąska, Katarzyna Iwaniec - dyrektor GOK.

      W trakcie uroczystości 12 par małżeńskich, które przeżyły pół wieku zostało uhonorowanych „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 9 czerwca 2015 roku na wniosek Wójta Gminy.

Medale otrzymali:

 1. Irena i Czesław Drabarz zam. Laliny
 2. Elżbieta i Jan Jakubiak zam. Gościewicz
 3. Jadwiga i Władysław Kot zam. Laliny
 4. Stanisława i Jan Malitka zam. Chromin
 5. Marianna i Tadeusz Malitka zam. Chromin
 6. Krystyna i Wiktor Mikulscy zam. Głosków
 7. Zofia i Władysław Osiak zam. Jaźwiny
 8. Marianna i Mieczysław Pazura zam. Łopacianka
 9. Maria i Józef Reda zam. Iwowe
 10. Krystyna i Stanisław Sabak zam. Laliny
 11. Maria i Jan Serzysko zam. Borowie
 12. Halina i Jan Zboina zam. Nowa Brzuza

 

 

 

Saturday the 17th. .