Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Tradycyjnie Panie z gminy Borowie obchodziły swoje święto na uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury. Wydarzenie rozpoczęło się się Mszą św. celebrowaną przez proboszcza parafii ks. Dariusza Parafiniuka w intencji kobiet z gminy. Dalsza uroczystość przeniosła się do GOK-u gdzie uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie przygotowali program artystyczny a kapela „Bocianisko” zadbała o oprawę muzyczna.


 

W zabytkowym kościółku w Borowiu odbył się wernisaż wystawy malarskiej prac Jerzego Omelczuka - niepełnosprawnego malarza, który jest laureatem wielu nagród. Do Borowia artysta przyjechał z małżonką Bogusławą.

Jerzy Omelczuk opowiadał  o swojej twórczości, chorobie, wernisażach, inspiracjach  i osiągnięciach. Artysta ma w swoim dorobku tysiące prac, które przedstawiano na wystawach w całej Polsce oraz zagranicąO swoim malarstwie powiedział, że to jest jego życie. „Nie potrafiłbym bez tego żyć. Staram się powiedzieć wszystko za pomocą obrazu. Malując obraz dla kogoś, wkładam w to siebie. Maluję już ponad 30 lat. To moja pasja. Z tego żyję i tym żyję”.

W polu zainteresowania twórcy znajduje się wiele tematów: martwa natura, pejzaż, studia portretowe oraz akt. Jerzy  Omelczuk tworzy obrazy z cyklu „Trylogia” inspirowane prozą Henryka Sienkiewicza, cykl obrazów historycznych „Poczet królów Polskich”. Na szczególną uwagę zasługuje cykl portretów z 1995- 1996 roku – nazwany „Pocztem Prezydentów Polskich”.  Ważną inspiracją  w malarstwie Jerzego Omelczuka jest natura, las oraz konie.

Malarz odwiedził wszystkie jednostki oświatowe na terenie gminy Borowie. Artysta udowodnił uczniom swój talent i doświadczenie oraz wrażliwość na piękno przyrody, namalował ustami pejzaże, które pozostawił na pamiątkę.

Wystawa w zabytkowym kościółku w Borowiu czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 13:00 do 25 marca 2016r. Na wystawę można umówić się indywidualnie pod numerem tel. 512550281 w godz. 8:00 do 16:00.

 

          

 

 

Zapraszamy wszystkich na niezwykłe spotkanie z Jerzym Omelczukiem, artystą malującym ustami 3 marca o godzinie 14 w zabytkowym kościółku w Borowiu!

 

Na rozpoczęcie ferii odbyły się dwa spotkania: z policją oraz strażą. Podczas spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie dzieci dowiedziały się co należy zrobić alby w przyszłości zostać policjantem oraz dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z internetu.
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej opowiedzieli o swoim zawodzie oraz zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego.
W kolejne dni dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych i plastycznych oraz zobaczyły teatrzyk "Kozucha Kłamczucha" w wykonaniu aktorów z teatru Art-Re w Krakowie.
Na zajęcia muzycznych prowadzonych przez członków grupy El Camino pt.,,Afryka nie taka dzika" dzieci poznały nowe piosenki oraz miały możliwość gry na instrumentach. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy mieli za zadanie wykonać kartę walentynkową.

 
 

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia ferii zimowych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borowiu!! :)

 

W dniu dzisiejszym tj. 20.01.2016 r., uczniowie Zespołu Oświatowego w Borowiu wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej. Zgromadzeni uczniowie mieli okazję poznać podstawową obsadę orkiestry dętej oraz zapoznać się z poszczególnymi instrumentami. Na zakończenie koncertu orkiestra przygotowała mały quiz muzyczny podobny do popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia”. Zadanie nie było takie proste do wykonania jednak uczniowie doskonale sobie poradzili.

 

Saturday the 17th. .