Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

Mieszkańcy gminy Borowie i nie tylko spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Zarówno w kościele jak i ośrodku kultury można było pośpiewać i posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Po raz czwarty odbyło się „Wspólne kolędowanie”, które rozpoczęło się spotkaniem opłatkowym z zespołami ludowymi i orkiestrą dętą, zorganizowane przez wójta Wiesława Gąskę i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Katarzynę Iwaniec. Zebranym życzenia złożył poseł Grzegorz Woźniak, który pogratulował sukcesów osiągniętych w poprzednim roku oraz życzył dalszej satysfakcji z działalności kulturalno-społecznej.

W spotkaniu uczestniczyli ponadto przewodnicząca RG Alicja Szaniawska, proboszcz miejscowej parafii, ks. Dariusz Parafiniuk, sekretarz gminy i radna powiatowa Marta Serzysko, skarbnik gminy Hanna Ośko.

Następnie odbyło się wspólne kolędowanie z mieszkańcami w sali widowiskowej domu kultury. Mimo siarczystego mrozu, do GOK przybyło kilkadziesiąt osób, a nawet całe rodziny, aby wspólnie śpiewać kolędy. Na początku wystąpiła rodzima Gminna Orkiestra Dęta oraz Zespół  El Camino z Garwolina, który  zaśpiewał własne aranżacje oraz tradycyjne kolędy.  Wspólne kolędowanie trwało ponad dwie godziny, a po nim uczestnicy posilali się słodkościami.

 

                  

 

6 stycznia zapraszamy państwa na wspólne kolędowanie. W tym roku najpopularniejsze polskie kolędy i pastorałki będzie można usłyszeć w wykonaniu naszej Gminnej Orkiestry Dętej oraz zespołu "El Camino" z Garwolina. Serdecznie zapraszamy! :)

 

 Niby to dzień jak każdy inny, ale to przecież Mikołajki. Dnia 6 grudnia 2016r. wszystkie jednostki oświatowe z terenu gminy Borowie obchodziły to święto.

Przedszkolaki z Borowia ubrani byli na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki. Dzień umilała świąteczna muzyka. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, emocji było mnóstwo. Podczas spotkania z Mikołajami najmłodsi śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Po występach Mikołaj obdarował dzieci czekoladkami i lizakami. Najodważniejsi siadali na jego kolanach i pozowali do zdjęć. Tajemniczymi św. Mikołajami byli wójt gminy Wiesław Gąska, dyrektorka GOK Katarzyna Iwaniec, dzielnicowy gminy Borowie sierż. szt. Łukasz Rosłaniec i gościnnie dzielnicowy gminy Górzno st. sierż. Tomasz Szczepaniak. Jest to już kilkuletnia tradycją, że gospodarz gminy odwiedza dzieci i obdarowuje je słodyczami. Dla dzieci, a szczególnie przedszkolaków, był to niezapomniany dzień.  Środki finansowe na zakup słodyczy pochodziły z budżetu gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu.

 

W dniu 26 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Seniora. Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Dariusza Parafiniuka w intencji par obchodzących jubileusz Złotych Godów oraz wszystkich seniorów z gminy Borowie. W trakcie uroczystości 5 par małżeńskich, które przeżyły pół wieku zostało uhonorowanych „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”,  które na wniosek wójta Wiesława Gąski nadał prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydenckimi medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” uhonorowani zostali:

Irena i Kazimierz Kępka,

Anna i Ryszard Kopa,

Halina i Tadeusz Kowalczyk,

Teresa i Jan Oszkiel,

Elżbieta i Henryk Stułka.

Saturday the 17th. .