Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu informuje iż dnia 14 października 2013r. rozpoczęła się realizacja zadania Remont pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowiu z przeznaczeniem na czytelnię w ramach Programu Kultura +, priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Całkowity koszt zadania wynosi 248 891,00 zł z czego 62 224,00 zł to wkład własny. Przewidywany termin zakończenia prac remontowych to 20 grudnia 2013r.

Cztery zespoły ludowe z Gminy Borowie dzięki zaproszeniu Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka  uczestniczyło w dniu  25 października  w wycieczce do Warszawy, gdzie mieli okazję zwiedzić budynek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

 

W minionym tygodniu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu zostało zorganizowane ognisko dla grupy przedszkolaków. Wspólnej zabawie dopisywała słoneczna pogoda, dzięki której dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu z myślą o jarzynowych witaminach zaprosił dzieci z Publicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” na czele z Beatą Łodygą do własnoręcznego przygotowania sałatki warzywnej.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zaprosił policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, który odwiedził maluchy  z Publicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” w Borowiu.

Thursday the 23rd. .