Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

12 lutego 2014 r. Gminny Ośrodek Kultury odwiedził Teatrzyk „Psoty nie z tej ziemi”. 

Tematem spektaklu było bezpieczeństwo. Pomimo tak trudnego tematu dla dzieci, przedszkolaki bardzo dobrze się bawiły a ich buzie były roześmiane. Przedstawienie okazało się świetnym pomysłem, ponieważ widzowie byli bardzo zainteresowani. Po spektaklu odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa, nawiązująca do tematyki przedstawienia. O bezpieczeństwie opowiadał przedszkolakom funkcjonariusz z Posterunku Policji w Borowiu – Pan Łukasz Rosłaniec.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyły się warsztaty kosmetyczne – MARY-KAY.

8 lutego 2014 r. Panie z MARY-KAY pokazały przybyłym Paniom jak pielęgnować swoją skórę, by była piękna i promienna. Zaprezentowały kosmetyki, które są odpowiednie dla każdego typu skóry. Największa radością były zaprezentowane techniki makijażu. Dzięki Paniom z firmy MARY-KAY, każda uczestniczka warsztatów wie jak dobierać kosmetyki dla swojej skóry.

5 lutego 2014r. rozwijając zainteresowania informacyjne, edukacyjne i rozrywkowe, 4-latki z opiekunkami odwiedziły Gminną  Bibliotekę Publiczną w Borowiu. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, wyposażonym m.in. w komputery stacjonarne i tablety, które podczas spotkania były narzędziem edukacji i zabawy przedszkolaków. Oprócz zajęć z obróbki grafiki cyfrowej dzieci oglądały bajki oraz bawiły się zabawkami. Spotkanie poprowadziły: Katarzyna Iwaniec - dyrektor oraz Anna Paduch-bibliotekarka.

  

Dnia 7 stycznia 2014 r. odbył się konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową.

Konkurs obejmował cztery  grupy wiekowe:

a. Przedszkolak

b. Uczniowie Szkoły Podstawowej – klasy I – III
c. Uczniowie Szkoły Podstawowej – klasy IV - VI
d. Uczniowie Gimnazjum
Do sporządzenia ozdoby choinkowej dzieci zastosowały dowolny rodzaj materiałów - wedle upodobania autora. Prace konkursowe zostały oceniane przez Jury według czterech kategorii wiekowych.  Głównym kryterium oceny było samodzielne wykonanie, nowatorstwo, estetyka pracy oraz oryginalność projektu. Zwycięzcom z poszczególnych kategorii wiekowych przyznano atrakcyjne nagrody.
Wystawę pokonkursową przewidziano do 18 stycznia.

 

6 stycznia 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyło się spotkanie opłatkowe zespołów ludowych działających w gminie, kolędowanie z garwolińską Scholą Rodzin „Młodzi Duchem” oraz debiut Gminnej orkiestry.

Tego wieczoru było wspólne śpiewanie kolęd, spotkanie opłatkowe oraz słodki poczęstunek dla wszystkich widzów.  Gwoździem spotkania był pierwszy koncert powołanej pięć miesięcy temu z inicjatywy wójta Wiesława Gąski orkiestry dętej. To kulturalne wydarzenie, które ściągnęło do ośrodka kultury komplet widzów nie tylko z gminy Borowie, z pewnością zapisze się dużymi zgłoskami w historii gminy, sądząc po ogromnych brawach i owacjach na stojąco.

     18 grudnia 2013 r. 

Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu

odbyło się

przedświąteczne spotkanie z przedszkolakami.

Grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” w Borowiu z paniami opiekunkami odwiedziła ośrodek kultury, obejrzała choinki udekorowane przez panie z lokalnych zespołów ludowych, a w bibliotece wysłuchała historii o Bożym Narodzeniu i świątecznych tradycjach.

Thursday the 23rd. .