Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju piłki siatkowej.
Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 30 maja po kliknięciu na link poniżej:

 

https://docs.google.com/forms/d/1gyR1ppMoPNjgx65-iJuavm6Oj807fF6NoDgswALNvZM/viewform?usp=send_form

 

29 kwietnia 2014 r. Wójt Gminy Borowie – Wiesław Gąska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Katarzyna Iwaniec oraz Dyrektor Zespołu Oświatowego – Renata Krupa, czytali najmłodszym mieszkańcom Borowia przeróżne bajki.

Tak jak w zeszłym roku do spotkania doszło w publicznym przedszkolu „Jaś i Małgosia” w Borowiu. Dzieci miały możliwość wybrania książek, które mieli przeczytać dorośli. Uważnie słuchały swoich ulubionych bajek oraz z zainteresowaniem oglądały kolorowe ilustracje.  „Kopciuszek”, „Calineczka”, „Kot w butach” - to tylko niektóre bajki jakie usłyszały tego dnia dzieci w interpretacji dorosłych, dzięki czemu na nowo poznały swoje ulubione powiastki. Przedszkolakom bardzo spodobało się czytanie przez Wójta i panie Dyrektor, ponieważ na ich buziach pojawił się uśmiech.

Po przeczytaniu bajek dzieci zostały obdarowane słodkościami, za które ładnie podziękowały wręczając dorosłym własnoręcznie zrobione kwiaty.

 

25 kwietnia 2014 r. Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu odwiedziły dzieci z Publicznego przedszkola „Jaś i Małgosia”, by uczestniczyć w lekcji gotowania z panią Anną Światek z Zespołu Ludowego „Lalinianki”.

Tuż po godzinie 10, przedszkolaki ubrane w fartuszki i opaski z babeczkami przywitały panią Anię i zabrały się do pomocy przy przygotowaniu masy na naleśniki. Uważnie przyglądały się oraz podpowiadały jakie składniki dodać by powstało jedno z ich ulubionych dań. Pani Anna opowiadała dzieciom o składnikach i zadbała o to, by każde dziecko miało swój udział w tworzeniu naleśników poprzez mieszanie masy. Gdy już wszystkie potrzebne składniki zostały wymieszane, pani z Zespołu Ludowego wraz z paniami z GOK-u smażyły upragnione naleśniki a dzieci bawiły się biorąc udział w zabawach ruchowych. Po chwili wszystko było  gotowe, więc dzieci mogły połączyć serek homogenizowany lub ser z ulubionymi owocami. Wszystkim bardzo smakowało własnoręcznie zrobione danie. Po gotowaniu najedzone i uśmiechnięte dzieci wróciły do przedszkola.

Miejmy nadzieję, że lekcja gotowania przyda im się by zaskoczyć swoich rodziców w domu.

 

WYNIKI KONKURSU

NA NAJŁADNIEJSZY STORIK WIELKANOCNY

 

Klasa I-III

1.      Zuzanna Zalewska

 

2.    Inga Przyborowska

Zuzanna Bogusz

 

 

3.  Alicja Baran

    Angelika Mikos

 

 

 

       Klasa IV-VI

 

1.     Weronika Baranek

 

2.    Julia Miłkowska

 

3.    Katarzyna Kiełczykowska

Igor Kępka

Martyna Stułka

 

 

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania a

przedszkolaki zostały nagrodzone upominkami.

 

 

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

 

 

 

 

Mali miłośnicy teatru  mieli okazję zawitać do Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu  na przeznaczony dla nich spektakl z okazji Światowego Dnia Książki. W czwartkowe przedpołudnie,  24 kwietnia, odwiedzili nas aktorzy Teatru „Maska” z Krakowa, wystawiając przedstawienie „Magiczna Księga Czarodziejki Arielki”. Spektakl opowiada historię małego króliczka Maciusia, bardzo nieszczęśliwego, znudzonego ciągłymi wyrzutami rodziców i nauczycieli z powodu jego braku zainteresowania nauką czytania książek. Finał  bajki  jest  taki, że króliczek postanawia udać się do biblioteki celem wypożyczenia książki. Dochodzi do wniosku, że czytanie jest  bardzo dobrą i w brew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

 

Dzieci brały czynny udział w spotkaniu, bardzo chętnie słuchały, oglądały, a nawet włączały się w bieg akcji, odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów. Maluchy dowiedziały się, iż książki nie tylko dostarczają nam potrzebnych informacji, ale zapewniają nam rozrywkę, przenoszą nas w odległy i magiczny świat. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.

 

Celem spektaklu było rozwinięcie u dzieci emocjonalnego stosunku i pozytywnej postawy do książek i czytelnictwa, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości u tych najmłodszych.

Thursday the 16th. .