Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Jak co roku 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. W gminie Borowie to święto odbywało się pod nazwą „Piknik Rodzinny”. Po godzinie 15, dyrektor Zespołu Oświatowego w Borowiu – Renata Krupa powitała wszystkich gości i oficjalnie rozpoczął się piknik. Każdy z uczestników, zarówno dzieci jak i rodzice, mieli możliwość sprawdzenia swojej sprawności i kondycji w wielu zabawach oraz grach sprawnościowych. Wszyscy mogli brać udział w warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli z Zespołu Oświatowego oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Z pomalowanymi twarzami dzieci się świetnie bawiły, zjeżdżały na dmuchanym zamku,  losowały niespodzianki na loterii fantowej oraz miały możliwość przejażdżki na kucyku po placu Urzędu Gminy. Gimnazjaliści uczestniczyli  w grach sprawnościowych, wypróbowali swoje umiejętności na strzelnicy oraz tańczyli  podczas dyskoteki. Dorośli wzięli udział w meczu w piłkę siatkową. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Brzuzy, drugie – drużyna z Miastkowa Kościelnego a trzecie – drużyna z Borowia. Wszyscy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody.  Wszyscy mogli objadać się lokalnymi smakołykami przygotowanymi przez Zespół ludowy „Lalinianki”. Podczas warsztatów plastycznych, garncarskich, warsztatów tworzenia kwiatów z bibuły i artystycznych powstały piękne prace, które uczestnicy wzięli  do domów, aby  przypominać sobie  tegoroczny Dzień Dziecka.

Pomimo zmiennej pogody wszyscy świetnie się bawili a żadne z dzieci nie odeszło po pikniku bez nagrody.

 

 21 maja 2014 r. Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zorganizował wycieczkę dla 5 i 6-latków z Publicznego przedszkola „Jaś i Małgosia” w Borowiu. Wycieczka obejmowała odwiedziny Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz Mini ZOO w Cyganówce.

O godzinie 915 wszystkie dzieci wraz z opiekunami ruszyły autokarem do Garwolina. Wszyscy zostali miło przyjęci przez panów Strażaków. Młodszy kapitan Krzysztof Wardal mówił dzieciom jak zachować się gdy straż pożarna dostanie wezwanie na akcje ratunkową. Następnie dwóch strażaków – Pan Karol Kućma oraz Pan Artur Winiarek opowiadali o pracy w straży. Wycieczkę uświetniły pokazy gaszenia wyimaginowanych pożarów oraz przejażdżka wozem strażackim. Każde dziecko mogło sobie zrobić zdjęcie w hełmie strażackim oraz poczuć się jak prawdziwy strażak, lejąc wodę z linii gaśniczej. Po zabawie z wodą Przedszkolaki pięknie dziękując Panom Strażakom opuściły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i udały się w odwiedziny do Mini ZOO ze zwierzętami leśnymi w Cyganówce. Tam spotkały się z Panem Leśniczym, który opowiadał o zwierzętach oraz lesie. Dzieci miały możliwość nakarmienia zwierząt wcześniej przygotowanymi ziarnami oraz marchewkami. Po zwiedzaniu leśnej zwierzyny wszyscy udali się na ognisko, gdzie Panie z Gminnego Ośrodka Kultury piekły kiełbaski. Najedzone dzieci udały się do Starego Dębu, by wysłuchać jego historii. Po opowieści dzieci, łącznie z opiekunami ruszyły w drogę powrotną do przedszkola.

Wnioskując po dyskusjach dzieci na temat straży oraz zwierząt wiemy, że wycieczka się podobała i przedszkolaki chętnie opowiedzą o niej rodzicom.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach w kręgle.
Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 30 maja po kliknięciu na link poniżej:

 

 

https://docs.google.com/forms/d/1VK-E4seNr4_qFgHX7WpVHy5osMg0SCiNz8n4TzS_Cu4/viewform?usp=send_form

Thursday the 16th. .