Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

6 lipca 2014 r. w Borowiu, odbyło się Powitanie Lata 2014 organizowane przez Gminny  Ośrodek Kultury w Borowiu. Punktualnie o 15 Dyrektor GOKU – Pani Katarzyna Iwaniec oficjalnie rozpoczęła imprezę witając wszystkich gości oraz   dziękując sponsorom za wsparcie festynu oraz objęcie  patronatu medialnego przez Życie Siedleckie. Tuż po powitaniu koncert rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta pod wodzą kapelmistrza Pana Michała Szostaka. Następnie odbyły się pokazy sprzętu strażackiego i dzieci mogły pobawić się w pianie. Było wiele atrakcji dla dzieci tj. zabawy ruchowe ze Światem Języków, karaoke, ogromne bańki mydlane, dmuchany zamek  oraz pokaz modeli samolotów. Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie zorganizowała pokaz zatrzymywania niebezpiecznego przestępcy a następnie dzieci mogły obejrzeć radiowóz. Po godzinie 17 odbył się bieg rodzinny, w którym wzięło udział 9 drużyn. Pierwsze 3 miejsca został nagrodzone medalami i upominkami ale każdy z uczestników dostał nagrodę za udział. Po wyścigu rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem „Meritum”. Podczas festynu i dorośli i dzieci mogli się posilić daniami z grilla serwowanymi przez strażaków z Jaźwin oraz zupą, goframi i ciastem przy stoisku Gminnego Ośrodka Kultury. Każde z dzieci uczestniczące w festynie otrzymało drobne upominki. W tym roku dopisała pogoda dzięki czemu na buziach dzieci i rodziców cały czas był uśmiech.

22 czerwca 2014 r. odbył się festyn w Iwowem pod nazwą „Piknik rodzinny”. Głównymi organizatorami pikniku był Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu oraz Szkoła Podstawowa w Iwowem.

Około godziny 1430  Dyrektor Szkoły Podstawowej – Pani Agnieszka Mikulska uroczyście powitała wszystkich gości oraz sponsorów Pikniku Rodzinnego. Następnie uczniowie szkoły zaprezentowali się na scenie oraz w pokazie tańca do piosenek „Belgijka” oraz „Ojca”. Miedzy występami młodych artystów organizowane były różne konkursy tj. przetaczanie słomianej beli czy tor przeszkód w lnianych workach. Organizowane były pokazy akcji ratowniczej przez OSP Latowicz, nauka pierwszej pomocy przez OSP Borowie oraz pokazy strażackie przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Przy stoisku Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Zofia Wągrodzka- pielęgniarka mierzyła ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru. Atrakcji było wiele np. dmuchany zamek dla dzieci, przejażdżki kucykami, loteria fantowa, kiełbaski, ciasto oraz napoje. O godzinie 1700 swoim śpiewem uświetniła zabawę Weronika Bogusz, która pięknie wykonała 3 piosenki.  Pomimo zmiennej pogody nie zaskoczył nas deszcz i zespół „Meritum” mógł rozpocząć zabawę. Pary tańczyły, natomiast inni chętni wzięli udział w meczu w piłkę siatkowa                        „Mamusie vs. Tatusiowie”. Rozgrywki wygrali Tatusiowie a następnie wszyscy bawili się razem z zespołem do godziny 2130.

 

 

Thursday the 16th. .