Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

„Szukanie i odkrywanie nieskończonych możliwości oraz piękno przyrody może okazać się miłym i niezapomnianym doświadczeniem”- to motto jesiennych spotkań w borowskim ośrodku kultury.

 

Okres jesieni to bogactwo plonów i różnorodność kolorów w przyrodzie. Kąciki przyrody zapełnione są okazami przyrodniczymi przyniesionymi przez dzieci – owocami, jarzynami, kwiatami, nasionami drzew liściastych i iglastych.

- Poznawanie otoczenia daje dzieciom wiele radości, poszanowania przyrody, przyciągania do niej. Dzieci, obserwując na spacerach i wycieczkach, co dzieje się w przyrodzie, chętnie podejmują różnorodne działania plastyczne.

W GOK-u Borowie odbyły się  zajęcia plastyczne dla trzech grup z Publicznego przedszkola „Jaś i Małgosia” z Borowia pt. „Jesienne inspiracje”.

Tematem warsztatów plastycznych, z którego mają powstać obrazy są kolorowe liście. Kreatywne tworzenie  ma nas zachęcić do twórczego myślenia, a tym samym poznawania różnorodności otaczającego nas świata. Szukanie i odkrywanie nieskończonych możliwości oraz piękno przyrody może okazać się miłym i niezapomnianym doświadczeniem - poinformowała Katarzyna Iwaniec, dyrektorka GOK.

 

   

 

 

 

25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Seniora. Uroczystość została poprzedzona mszą świętą w intencji par obchodzących jubileusz złotych godów oraz wszystkich seniorów z gminy Borowie.

 

Na spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury oprócz licznie przybyłych seniorów byli także poseł Stanisława Prządka i poseł Grzegorz Woźniak, ks. Dariusz Parafiniuk - proboszcz parafii Trójcy Św. w Borowiu, ks. Radosław Osipacz - wikariusz tutejszej parafii, Alicja Szaniawska - przewodnicząca rady gminy, Marta Serzysko - sekretarz gminy, Hanna Ośko - skarbnik gminy, Hanna Sitek - zastępca kierownika USC oraz gospodarze uroczystości wójt gminy Wiesław Gąska i Katarzyna Iwaniec - dyrektor GOK.

 

W trakcie uroczystości 5 małżeństw, które przeżyły pół wieku zostało uhonorowanych medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP na wniosek Wójta Gminy. Medale otrzymali: Stanisława i Wojciech Dzięciołowie, Marianna i Czesław Osiakowie, Teresa i Marian Piesiowie, Apolonia i Zdzisław Płatkowie oraz Krystyna i Jan Rogalowie.

 

Wójt Gminy Wiesław Gąska złożył jubilatom, a także wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia, długich lat życia w zdrowiu, radości oraz miłej rodzinnej atmosferze. Dostojnym jubilatom oprócz medali wręczono także róże oraz upominki.

 

Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnego toastu lampką szampana, pamiątkowych zdjęć oraz wspomnień. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Ludowy z Kłoczewa oraz „ Iwowianki” z Iwowego. n   

 

 

 

Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu, we współpracy z Publicznym Przedszkolem Jaś i Małgosia oraz rodzicami, zorganizował ognisko dla dzieci z grup 4 i 5-latków.

 

Pogoda nam dopisała, świeciło piękne słonko. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zachwytem przystąpiły do pieczenia kiełbasek. Czas przy ognisku mijał bardzo przyjemnie, a zapach pieczonych kiełbasek sprawił, że apetyt dopisywał uczestnikom spotkania.

 

Dzieciom nie brakowało atrakcji. Były zabawy z chustą animacyjną, rzut krążkami do celu, tor przeszkód, zabawy ruchowe.

 

Takie spotkania pomagają najmłodszym poznać i docenić wartość współpracy, przyjaźni i wspólnej zabawy w grupie. Jest to również najlepszy czas na powitanie jesieni, tak pięknej i kolorowej. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł przedszkolakom wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

 

 

Termin obchodów Dnia Przedszkolaka – 20 września – nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas, gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny, wtedy też organizowane są uroczyste pasowania na przedszkolaka.

 

Święto to już wcześniej było znane w przedszkolach, ale miało charakter nieoficjalny. Teraz zostało ustanowione przez sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz spopularyzować wychowanie przedszkolne. 

Z tej okazji wójt gminy Borowie Wiesław Gąska niespodziewanie odwiedził przedszkolaków w czterech jednostkach oświatowych.  Wręczył ogromne laurki i złożył najserdeczniejsze życzenia - przede wszystkim dużo radości, szczęścia, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej oraz spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń. Każdy z przedszkolaków został obdarowany przez wójta, sekretarz gminy Martę Serzysko i dyrektor GOK słodkim łakociem.
 
 
                                                                         
 
 
 

 

Epokowe stroje, dekoracje i recytatorzy reprezentujący różne środowiska gminy. W takiej atmosferze w gminie Borowie, w ramach trzeciej edycji Narodowego Czytania recytowano fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

 

 Dzieła Henryka Sienkiewicza, a w szczególności Trylogia, kształtowały całe pokolenia Polaków. Trylogia to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika militarnych i duchowych zwycięstw. 

Dzieła Henryka Sienkiewicza czytał poseł  Grzegorz Woźniak, wójt Wiesław Gąska,  asystent posłanki Stanisławy Prządki Damian Baran, inspektor w Starostwie Powiatowym, mieszkanka gminy Borowie Beata Pasternak, sekretarz gminy Borowie Marta Serzysko, skarbnik gminy Hanna Ośko,  dyrektorzy jednostek oświatowych z terenu gminy Borowie i uczniowie.

Organizatorami Narodowego czytania w dniu 6 września byli wójt gminy i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  w Borowiu.
 
 
              
 
 
             
 

Monday the 25th. .